Plastika prsou | Plastická chirurgie MUDr. Stiborová Brno | Plastická chirurgie MUDr. Stiborová Brno

MUDr. Šárka Stiborová - Plastická chirurgie v Brně

Plastické operace prsou

Úvod Plastické operace Plastické operace prsou

Zmenšení prsou

Zmenšení prsou
Cílem operace je navrátit prsům esteticky žádaný vzhled zmenšením velikosti, dále při operaci provádíme zmenšení množství kůže prsu, pozvednutí prsního dvorce, celkové zpevnění a vysunutí prsu směrem nahoru. Velmi častým motivem k operaci u pacientek s velkými prsy bývá nejen kosmetické hledisko, ale také odlehčení přetěžované páteře. Operaci u pacientek s velmi velkými prsy (gigantomastie- více než 1 kg) a s chronickými bolestmi zad hradí zdravotní pojišťovna po schválení zákroku revizním lékařem.

Modelace prsou - Mastopexe
Při stárnutí dochází ke změnám i na ňadrech, která ztrácejí pevnost, tvar a začínají klesat. K těmto změnám dochází vlivem gravitace a dalších faktorů - jako jsou těhotenství, kojení, ztráta hmotnosti, ztráta kožní elasticity. Při poklesu prsů lze dočasně tvar prsů zlepšit operací- mastopexí- neboli modelací prsů. Při této operaci neovlivňujeme velikost prsů, dokážeme prsa pozvednout a vytvarovat povislá ( ptotická) prsa. Pokud si přejete, aby prsa byla větší a plnější, jde tuto operaci kombinovat s augmentací (vložení prsního implantátu), pokud si přejete prsa menší, kombinujeme tuto operaci s redukční operací prsů.

Zvětšení prsou - Augmentace
Tato operace je vhodná pro ženy, které si přejí zvětšení svých prsů, chtějí zvýraznit své půvaby, pro ženy, kterým se po kojení nebo redukci hmotnosti zmenšilo poprsí.

Gynekomastie

Gynekomastie
Gynekomastie je zvětšení prsní žlázy u muže. Může postihnout jedno nebo obě prsa, vyskytuje se zhruba u 30% mužů. Často se s gynekomastií setkáváme u adolescentů a později ve stáří, příčinou jsou metabolické poruchy, hormonální poruchy a užívání některých léků. Jejich vlivem dochází ke zvětšování prsní žlázy, ke hromadění tuku, u mnoha mužů dochází ke kombinaci obou faktorů.

Máte zájem o konzultaci?

Domluvte si nezávaznou schůzku a probereme možné řešení Vaší představy.