MUDr. Šárka Stiborová - Plastická chirurgie v Brně

Modelace prsou

Při stárnutí dochází ke změnám i na ňadrech, která ztrácejí pevnost, tvar a začínají klesat. K těmto změnám dochází vlivem gravitace a dalších faktorů - jako jsou těhotenství, kojení, ztráta hmotnosti, ztráta kožní elasticity. Při poklesu prsů lze dočasně tvar prsů zlepšit operací- mastopexí- neboli modelací prsů. Při této operaci neovlivňujeme velikost prsů, dokážeme prsa pozvednout a vytvarovat povislá ( ptotická) prsa. Pokud si přejete, aby prsa byla větší a plnější, jde tuto operaci kombinovat s augmentací (vložení prsního implantátu), pokud si přejete prsa menší, kombinujeme tuto operaci s redukční operací prsů.

Modelace prsou

Ideálními pacientkami pro tento typ operace jsou ženy s malými povislými prsy, ženy nekuřačky, s realistickým očekáváním výsledku. Ženy, které po kojení nebo výrazné redukci hmotnosti ztratily plnost prsů a prsa jsou povislá, bradavka je pod úrovní podprsní rýhy a směřuje dolů, někdy mohou být i zvětšené dvorce.

Používáme několik operačních technik pro modelaci prsů, výběr nejvhodnější techniky záleží na velikosti a tvaru prsů, velikosti a umístění dvorců a bradavek, stupni poklesu prsů a kvalitě a množství nadbytečné kůže na prsu.

Jsou 3 různé možnosti řezů na kůži:

Řezy jsou voleny tak, aby se následné jizvy daly skrýt spodním prádlem.

Výběr nejvhodnější techniky operace s Vámi bude diskutován při konzultaci před operací.

Průběh operace

Zákrok prováděn v celkové anestezii za hospitalizace, doba pobytu v nemocnici je 1-2 dny.

Před operací si nejprve na oddělení chirurg provede nákres na kůži, poté odjíždíte na operační sál. Operace trvá přibližně 2-3 hodiny. V průběhu operace se odstraní nadbytečná kůže, je-li potřeba se zmenší větší prsní dvorce, prsa se pozvednou a vymodelují do požadovanéo tvaru. Na závěr operace se zavedou odsavné dreny, zašijí se řezy vstřebatelnými stehy. Prsa se obvážou elastickým obvazem.

Pooperační průběh

Po operaci budete mít několik dnů bolest v místě řezů, budete unavená, prsa budou oteklá s drobnými podkožními hematomy. Po zákroku bude bolest tišena injekcemi, tabletkami, budete dostávat několik dní antibiotika jako prevence infekce. Při prvním převazu provedeme výměnu sterilního krytí, při malých odpadech do drenů je odstraníme, nasadíme modelační podprsenku. Tuto doporučujeme nosit co nejdéle, alespoň 6 týdnů. Rány jsou sešity vstřebatelnými stehy, jejich zbytky odstraňujeme asi za 2 týdny od operace. Při bezproblémovém hojení je možno asi za 1-2 týdny jít do práce. Těžší fyzickou aktivitu a sport doporučujeme asi za 6 týdnů.

Rizika

Rizika spojená s celkovou anestezií – alergická až toxická reakce na podané anestetické léky, hluboká žilní trombóza, srdeční a plicní komplikace. Rizika specifická pro mastopexi krvácení nebo hematom, pooperační infekce rány, špatné hojení kožních řezů, možnost rozpadu rány s částečnou ztrátou kožního krytu nebo částečná nekroza ( odumření) bradavky a dvorce, tuková nekroza v prsu projevuje se jako tuhý mnatný uzel, změny citlivosti bradavky, které mohou být dočasné nebo trvalé, asymetrie psou.

Ceník výkonu

Operační výkon Upřesnění Cena
Modelace (zpevnění) prsou   39 000 Kč
Modelace s augmentací navíc se hradí vybrané implantáty 45 000 Kč

Máte zájem o konzultaci?

Domluvte si nezávaznou schůzku a probereme možné řešení Vaší představy.