MUDr. Šárka Stiborová - Plastická chirurgie v Brně

Plastické operace obličeje

Úvod Plastické operace Plastické operace obličeje

Blefaroplastika - Plastická operace horních a dolních víček

Stárnutí se v oblasti očí projevuje nadbytkem a uvolněním kůže očních víček a vyklenováním tukových váčků pod kůži. Tyto změny způsobují vznik kosmeticky nepříznivých kožních převisů a vyklenutí tukových váčků v oblasti horních i dolních víček. Projeví se jako opuchlá a večer unavená víčka a jako „ pytlíky pod očima“.

Otoplastika - Plastická operace (korekce) odstátých ušních boltců


Otoplastika je operace ke zlepšení tvaru ucha nebo jeho části. Ušní boltce jsou tvarově velmi složitým orgánem, proto se často setkáváme s vrozenými vadami boltce, nejjednodušší vadou jsou odstáté boltce. Nejvíce operací se provádí v dětském věku mezi 7. až 10. rokem, kdy dochází k ukončení vývoje boltce. Do 10 let je operace hrazena ze zdravotního pojištění.

Forheadlift - plastická operace poklesu obočí


Mladistvější vzhled obličeje jako celku závisí také na vzhledu čela. Zde se s věkem začínají objevovat horizontální vrásky, které se stávají stále zřetelnější. Také začíná docházet k poklesu obočí, obličej má zamračený a unavený vzhled.

Facelift
Facelift je zákrok, při kterém jsou chirurgickou technikou odstraňovány známky stárnutí obličeje a krku. Při procesu stárnutí obličeje dochází ke zhoršování elasticity a hydratace pokožky. Dále dochází ke zmenšování počtu tukových váčků obličeje, jejich přesun do nižších poloh na obličeji a s tím jsou spojené viditelné projevy- prohlubování nasolabiálních rýh, pokles ústních koutků, vznik váčků při úhlu dolní čelisti.

Máte zájem o konzultaci?

Domluvte si nezávaznou schůzku a probereme možné řešení Vaší představy.