MUDr. Šárka Stiborová - Plastická chirurgie v Brně

Plastické operace trupu a končetin

Úvod Plastické operace Plastické operace trupu a končetin

Odstranění nadbytků břicha (abdominoplastika)


Plastika břicha je operace, při které se snažíme zlepšit vzhled břišní stěny. Velmi častou příčinou povolené kůže a rozestupu břišních svalů bývají opakovaná těhotenství a obezita, při rozpínání kůže se na ní také mohou objevit strie. Tyto nepříznivé změny jsou trvalé a nezmizí ani po zhubnutí nebo po intenzivním cvičení. Abdominoplastika není léčba obezity, je indikována až po stabilizaci hmotnosti. Nedoporučujeme ji ani ženám, které ještě plánují těhotenství.

Odsávání tuku (liposukce)


Při liposukci se z různých částí těla odstraňují nadbytečné tukové zásoby, a tím dojde ke zlepšení tělesné proporce. V žádném případě se nejedná o metodu vedoucí k výrazné redukci váhy a odstranění obezity, nenahrazuje zdravý životní styl, cvičení a správnou dietu. Není to také metoda k léčbě celulitidy nebo volné povislé kůže. Nejčastěji se upravují zevní a vnitřní plochy stehen, boky a břicho, podbradek. Pro dobrý výsledek liposukce je nutná dostatečná elasticita kůže, aby po odstranění tuku nedocházelo ke vzniku kožních nadbytků.

Redukce nadbytečné kůže paží nebo stehen


Operace je vhodná k odstranění nevzhledných kožních nadbytků, které nejčastěji vznikají s rostoucím věkem a po výrazném zhubnutí. Kůže nejčastěji ztrácí svoji přirozenou elasticitu v oblasti vnitřních ploch horních částí paží a stehen. Odstranění kožních valů se provádí chirurgicky, vždy vznikají jizvy.

Máte zájem o konzultaci?

Domluvte si nezávaznou schůzku a probereme možné řešení Vaší představy.