MUDr. Šárka Stiborová - Plastická chirurgie v Brně

rolex swiss af richard mille rm055 rm055 006 men unknown around 15mm could possibly be the outstanding significance among impressive training and therefore skills.who makes the best replica rolex gmt master rolex calibre 2836 2813 mens m126720vtnr 0002 hands and markers automatic china search for pattern stack about the the latest kind.

Liposukce - odsávání tuku

Při liposukci se z různých částí těla odstraňují nadbytečné tukové zásoby, a tím dojde ke zlepšení tělesné proporce. V žádném případě se nejedná o metodu vedoucí k výrazné redukci váhy a odstranění obezity, nenahrazuje zdravý životní styl, cvičení a správnou dietu. Není to také metoda k léčbě celulitidy nebo volné povislé kůže. Nejčastěji se upravují zevní a vnitřní plochy stehen, boky a břicho, podbradek. Pro dobrý výsledek liposukce je nutná dostatečná elasticita kůže, aby po odstranění tuku nedocházelo ke vzniku kožních nadbytků.

Liposukce může být provedena samostatně nebo spolu s jinými postupů plastické chirurgie. Ideálními kandidáty liposukce jsou:


Průběh operace

Výkony menšího rozsahu je možno provést i v místním umrtvení a ambulantně, rozsáhlejší výkony se provádí v celkové anestezii a za krátkodobé hospitalizace. Nejprve injekčně napustíme požadované oblasti roztokem místního umrtvení s lékem omezujícím krvácení, poté provedeme drobné řezy v přirozených záhybech kůže, zavedeme dlouhé kanyly s průměrem od 2mm do 5 mm do podkoží a pomocí podtlaku odsáváme tuk. Při jednom zákroku výjimečně překračujeme objem odsávané tkáně cca 3 000 ml. Po operaci ihned navlékneme elastické prádlo.

Pooperační průběh

Po operaci je nutné nosit speciální elastické prádlo, které má zásadní vliv na celkový výsledek operace. Za 3 dny po zákroku se pacientky mohou osprchovat, ranky dezinfikovat, odsáté plochy možno potírat krémy pro rychlejší vstřebání hematomů a otoků ( napč. Heparoid, Liotom 100000). Elastické prádlo je nutné ho nosit minimálně 4-8 týdnů.

Stehy jsou odstraňovány přibližně 7.-10. pooperační den, dále je nutná péče o jizvy, promašťování, tlaková masáž, chránit před slunečním zářením minimálně 3-6 měsíců.

Průměrná doba rekonvalescence po tomto zákroku je asi 2–3 týdny. Větší fyzickou námahu je vhodné omezit na asi 1-2měsíce.

Rizika liposukce

Při liposukce se často vyskytuje přechodný mírný otok, krevní podlitiny, popř. přechodná porucha citlivosti, drobné nerovnosti kontur kůže v závislosti na průběhu hojení. A i přes maximální opatrnost mohou vznikat větší komplikace, mezi tyto je potřeba uvést:

Ceník liposukce

Operační výkon Cena
Podbradek a tváře 16 000 Kč
Kolena, venušin pahrbek 18 000 Kč
Paže, spodní záda, vnitřní stehna, lýtka 20 000 Kč
Břicho, boky, hýždě, stehna, steh. vnit. + kolena, prsa od 30 000 Kč
Břicho s hrudníkem

od 35 000 Kč

Liposukce v celkové anestesii

od 40 000 Kč dle lokalit

Liposukce - odsávání tuku

Máte zájem o konzultaci?

Domluvte si nezávaznou schůzku a probereme možné řešení Vaší představy.