Forheadlift | Plastická chirurgie MUDr. Stiborová Brno | Plastická chirurgie MUDr. Stiborová Brno

MUDr. Šárka Stiborová - Plastická chirurgie v Brně

Forheadlift - plastická operace poklesu obočí

Mladistvější vzhled obličeje jako celku závisí také na vzhledu čela. Zde se s věkem začínají objevovat horizontální vrásky, které se stávají stále zřetelnější. Také začíná docházet k poklesu obočí, obličej má zamračený a unavený vzhled.

Forheadlift – operace vrásek čela a pokleslého obočí Vás zbaví zamračeného a unaveného vzhledu. Při operaci vrásek čela- foreheadliftu- se snažíme odstranit horizontální vrásky, dále vrásku u kořene nosu a pozvednout obočí- browlift, čímž tváři navrátíme mladistvější vzhled.

Ke korekci vrásek a pokleslého obočí je doporučováno mnoho postupů, výběr ideální metody s Vámi bude probrán při konzultaci.

Průběh operace

Miniinvazivní korekce pomocí vláken se provádí v místním znecitlivění, zákrok trvá přibližně 30 minut. Po dezinfekci operačního pole je injekčně aplikováno místní znecitlivění a poté tenkou jehlou jsou zavedeny podkožně tenká vlákna, která zabezpečí pozvednutí obočí nebo čela.

Foreheadlift a browlift- operace se provádí v celkové anestezii, řezy jsou ve vlasaté části hlavy. Operace trvá asi 2 hodiny. V průběhu operace je preparována kůže čela v hloubce, dojde k vypnutí kůže, uvolnění mimických svalů a zlepšení vzhledu čela. Kožní řezy jsou poté sešity nevstřebatelnými stehy nebo titanovými svorkami a hlavu obvážeme měkkým obvazem.

Pooperační průběh

Po miniinvazivní korekci se mohou vyskytnout drobné hematomky, bolest je většinou jen mírná. Jeden den po operaci je vhodný klidový režim, málo mluvit a málo zapojovat mimické a žvýkací svaly, jezte šetřící polotekutou stravu. Není vhodné obličej masírovat, případné krémy a make-up odstraňovat velmi jemně.

Po operaci foreheadliftu a browliftu je délka hospitalizace asi 1-2dny. První den provádíme převaz, odstraníme dreny, vyměníme krytí a znovu aplikujeme elastickou bandáž. Za 5 dní je možno umýt hlavu, stehy odstraňujeme asi za 10 dní.

Rizika

Komplikace operace čela a obočí jsou zpravidla menšího rázu. Mohou se vyskytnout hematomy, které se projeví bolestí a napětím kolem řezů. Další možnou komplikací je poranění nervů čela, s dočasnou nebo trvalou poruchou citlivosti určité oblasti čela. Infekční komplikace jsou řídké díky dobrému prokrvení operované oblasti.

Forheadlift - operace vrásek čela a pokleslého obočí

Máte zájem o konzultaci?

Domluvte si nezávaznou schůzku a probereme možné řešení Vaší představy.