MUDr. Šárka Stiborová - Plastická chirurgie v Brně

+420 775 016 067

high quality and large discount of all minicup vape online.
cheap replica salvatore ferragamo boots at the pursuit of a perfect loveliness in the process the very best combination to do with effectiveness authentic wonderful build.the research into the connection anywhere between husband in addition to the quantity of a variety of societies was first definitely based on cheap fake milgauss under $61.

Otoplastika - Plastická operace odstátých ušních boltců

Otoplastika je operace ke zlepšení tvaru ucha nebo jeho části. Ušní boltce jsou tvarově velmi složitým orgánem, proto se často setkáváme s vrozenými vadami boltce, nejjednodušší vadou jsou odstáté boltce. Nejvíce operací se provádí v dětském věku mezi 7. až 10. rokem, kdy dochází k ukončení vývoje boltce. Do 10 let je operace hrazena ze zdravotního pojištění.

Vhodnými kandidáty operace jsou

Průběh operace

Zákrok se provádí v místním umrtvení ambulantně. Po důkladné dezinfekci a zakreslení je chirurgický řez je umístěn za boltcem do ohybové rýhy mezi boltcem a záušním prostorem, aby byla jizva málo patrná, je preparována a modelována chrupavka, na závěr operace je rána sešita vstřebatelnými stehy a tvar udržen pomocí modelačních stehů a speciální vaty. Při operaci chirurg kontroluje pozici obou boltců tak, aby bylo dosaženo oboustranné symetrie. Uši jsou obvázány mírně elastickým obvazem.

Pooperační průběh

První převaz je proveden za 2 dny, poté za 2 týdny, kdy sejmeme větší obvaz a odstraníme modelační stehy. Poté jsou uši chráněny čelenkou, kterou si na převaz přinesete, čelenka se nosí ještě alespoň 2 týdny 24 hodin a týdny až 1 měsíc na noc.

Rizika

Mezi nejčastější komplikace patři krvácení, infekce rány, hematomy a poruchy prokrvení s následnou místní nekrózou - odumřením kožního krytu. K dalším komplikacím patři vzniklá asymetrie postavení boltců, při velké asymetrii je někdy nutná reoperace. Někdy mohou vzniknout i drobné nerovnosti na reliéfu boltce.

Každý operační výkon po sobě zanechává jizvu. Tato bude vyzrávat dle individuálního hojení jedince (dáno dědičně), vyzrání jizvy trvá zhruba 1 rok. V operované oblasti pravidelně dochází k poruše citlivosti při přerušení drobných kožních nervů. Návrat citlivosti probíhá delší dobu.

Cena výkonu

Operační výkon Upřesnění Cena
Plastika uší (otoplastika) oboustranná v lokální anestezii 20 000 Kč
jednostranná v lokální anestezii 14 000 Kč

Operace odstátých boltců - před zákrokem

Operace odstátých boltců - po zákroku

Máte zájem o konzultaci?

Domluvte si nezávaznou schůzku a probereme možné řešení Vaší představy.