Facelift | Plastická chirurgie MUDr. Stiborová Brno | Plastická chirurgie MUDr. Stiborová Brno

MUDr. Šárka Stiborová - Plastická chirurgie v Brně

Facelift

Facelift je zákrok, při kterém jsou chirurgickou technikou odstraňovány známky stárnutí obličeje a krku.

Při procesu stárnutí obličeje dochází ke zhoršování elasticity a hydratace pokožky. Dále dochází ke zmenšování počtu tukových váčků obličeje, jejich přesun do nižších poloh na obličeji a s tím jsou spojené viditelné projevy- prohlubování nasolabiálních rýh, pokles ústních koutků, vznik váčků při úhlu dolní čelisti.

Faktory, které zhoršují a urychlují stárnutí, jsou ztenčování kůže, úbytek tukové tkáně obličeje, gravitace, poškození kůže sluncem, kouření, stres, a v neposlední řadě dědičné predispozice.

Na krku se stárnutí projeví visící kůží, může vzniknout dvojitá brada, změna úhlu mezi dolní čelistí a krkem.

Výplně se pak do pleti aplikují injekčně s využitím velmi tenké speciální jehly, zákrok je málo bolestivý, proto se může provádět bez anestezie, s použitím místně aplikovaných anestetických krémů nebo v takzvané svodné anestezii, kdy injekčně umrtvíme nerv, který nervově zásobuje ošetřovanou oblast.

Poslední dobou velmi populární miniivazivní rejuvenační zákroky nedosahují tak velkého pozákrokového efektu jako operace, ale mohou oddálit dobu, kdy je pro nejlepší výsledek vhodné facelifting provést.

Facelift

Facelift - stárnutí obličeje

Kdo je vhodný kandidát?

Facelift je zákrok vhodný pro muže i ženy ve věku nejčastěji od 40 let, kteří si chtějí navrátit mladistvý vzhled obličeje. Může však být proveden i u osob mladších, pokud se u nich projeví povolení kůže v oblasti obličeje a krku dříve, než je obvyklé. Všichni klienti musí absolvovat vstupní konzultaci, při které se vybere vhodný typ zákroku, dále musí absolvovat předope-rační vyšetření - musí splňovat zdravotní předpoklady k pro-vedení operace.

Facelift - průběh zákroku

Anestezie

Zákrok nejčastěji provádím v kombinaci místního umrtvení s nitrožilním podáním uklidňujících látek- tzv. neuroleptanalge-zie. Při operaci je přítomen anesteziolog, který Vás udržuje v lehkém spánku a dohlíží na Váš celkový stav, nedostáváte te-dy celkovou anestezii. Zároveň chirurg umrtvuje operovanou oblast místním anestetikem. Při této variantě anestezie jste 1 den hospitalizována.

Zákrok je také možné provést ambulantně (bez hospitalizace) jen při použití místního umrtvení- zejména při MACS liftingu.

Průběh operace a chirurgické řezy

V závislosti na výběru pro Vás ideální operační techniky - kterou může být


Tradiční facelift

Tradiční facelift má řez umístěný před boltcem, protažený do vlasů nad a za boltec. poté je provedena preparace a korekce muskuloaponeurotického systému (SMAS) tváře. Odstranění nadbytečné kůže a sutura.

Tradiční facelift

MACS lift

MACS lift zkratka MACS znamená minimal access cranial su-spension. Tento typ faceliftu je moderní, méně invazivní zákrok, zanechává krátkou jizvu pouze před boltcem a v oblasti spánku. Cranial su-spension - znamená, že hlubší tkáňovou vrstvu tváře (tzv. SMAS) — zvedáme vnitřním stehem a fixujeme vertikálně vzhůru, bojuje-me tedy přímo proti gravitaci.

MACS lift

Uzávěr chirurgických ran

Řezy jsou sešity vstřebatelnými stehy, do rány je umístěn na 1-2 dny odsavný dren, rána je kryta sterilní gázou a fixována elastickým obinadlem nebo elastickou fixační ohlávkou. Zbytky stehů jsou odstraňovány za cca 1-2 týdny.

Pooperační průběh a výsledek

Převaz a odstranění odsavného drenu se provádí 1-2 dny po operaci, 5-10 dní je nutné nosit elastickou kompresi.

Několik dní po zákroku je vhodná poloha v polosedě nejlépe na zádech a chlazení operovaných míst přes obvaz. Po faceliftu se mohou vyskytnout drobné hematomy a otok, které se většinou zlepší do 10-14 dní. Déle může přetrvávat necitlivost a napětí kůže, pocit svírání, přesušená kůže, zvý-šené padání vlasů v operované lokalitě.

Po Faceliftu je obvyklý návrat k běžným činnostem asi za 2-3 týdny. Fyzickou zátěž omezte po dobu 3-4 týdnů po operaci.

Ceník výkonu

Operační výkon Upřesnění Cena
Facelift v celkové anestezii 1 noc hospitalizace od 70 000 Kč
MACS lift v lokální anestezii   42 000 Kč
Omlazení obličeje vlastním tukem   od 18 000 Kč

 

Máte zájem o konzultaci?

Domluvte si nezávaznou schůzku a probereme možné řešení Vaší představy.