Vyhlazení, výplně vrásek

S přibývajícím věkem se v obličeji objevují vrásky, nejdříve kolem očí, úst na krku. Vrátit tváři svěží a mladistvější vzhled lze několika metodami. Léčba je závislá na stavu a stáří pokožky a hloubce a množství vrásek.

Proč se vrásky dělají? Je mnoho faktorů tvorby vrásek, mezi ně patří nadměrné opalování, kouření, hormonální vlivy - kůže ztrácí pružnost, vysychá. Další vlivy mají mimické svaly, které při nadměrném stahování přispívají k tvorbě mimických vrásek- zejména kolem očí nebo na čele. K redukci mimických vrásek pomáhá výplň vrásek pomocí aplikace botulotoxinu (Botox, Dysport). Ke zlepšení vzhledu hlubokých statických vrásek používáme výplňové materiály.

Existuje několik typů výplňových materiálů – nejčastěji používám výplně na bázi kyseliny hyaluronové a vlastní tuk. Výplně lze využít k omlazení vzhledu obličeje, výplně prohlubní na obličeji nebo ke zvětšení rtů. Výsledek je patrný okamžitě, vydrží dle typu výplně cca 6 - 24 měsíců.

Vlastní tuk- největší výhodou je, že vrásky jsou vyplněny materiálem, který pochází z vlastního těla, odpadá možná reakce na cizorodý materiál. Tuk se odebírá podobně jako při liposukci z různých partií- stehen, břicha, hýždí, poté se upraví ve zkumavce a injekcí se aplikuje do vybrané oblasti obličeje. Výsledek je patrný okamžitě.

Průběh zákroku

Výplně se pak do pleti aplikují injekčně s využitím velmi tenké speciální jehly, zákrok je málo bolestivý, proto se může provádět bez anestezie, s použitím místně aplikovaných anestetických krémů nebo v takzvané svodné anestezii, kdy injekčně umrtvíme nerv, který nervově zásobuje ošetřovanou oblast.

Pooperační péče

Po aplikaci se někdy vyskytne malý otok a zarudnutím v místě vpichu, který lze zamaskovat make-upem. Aplikace vás nijak neomezuje v běžném životě, ihned je možné se vrátit do práce. Ošetřenou oblast nevystavujte 3-4 dny intenzivnímu teplu ani chladu. Je vhodné po tuto dobu se vyvarovat konzumace alkoholu, návštěv sauny a opalování. Ošetřenou oblast nemasírujte.

Viditelnější otoky a hematomy bývají častější v případně zvětšování rtů kyselinou hyaluronovou, doporučujeme asi 2-3 denní klidový režimem. Účinky ošetření jsou dlouhotrvající nikoliv však trvalé.

Rizika

Po zákroku se občas objevuje zarudnutí, otok a svědění, občas nacházíme asymetrii nebo nerovnosti kůže. Mezi nejtěžší a naštěstí velmi málo časté komplikace patří změna barvy a citlivosti kůže, zánět, vyjimečně může část kůže odumřít. Výjimečné jsou i alergické reakce na podanou látku.

Máte jakýkoliv dotaz? Neváhejte se zeptat.

Pro odeslání formuláře musíte mít povolený javascript.

* Položky označené jsou povinné pro odeslání formuláře
Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.