Liposukce - odsávání tuku

Při liposukci se z různých částí těla odstraňují nadbytečné tukové zásoby, a tím dojde ke zlepšení tělesné proporce. V žádném případě se nejedná o metodu vedoucí k výrazné redukci váhy a odstranění obezity, nenahrazuje zdravý životní styl, cvičení a správnou dietu. Není to také metoda k léčbě celulitidy nebo volné povislé kůže. Nejčastěji se upravují zevní a vnitřní plochy stehen, boky a břicho, podbradek. Pro dobrý výsledek liposukce je nutná dostatečná elasticita kůže, aby po odstranění tuku nedocházelo ke vzniku kožních nadbytků.

Liposukce může být provedena samostatně nebo spolu s jinými postupů plastické chirurgie. Ideálními kandidáty liposukce jsou:

  • Zdraví jedinci, kteří nemají život ohrožující onemocnění nebo zdravotní potíže, které mohou narušit hojení
  • Tukové polštáře omezené na určité lokality, které se nedaří zhubnout cvičením
  • Nekuřáci
  • Jedinci s pozitivním přístupem a realistickým očekáváním výsledku

Průběh operace

Výkony menšího rozsahu je možno provést i v místním umrtvení a ambulantně, rozsáhlejší výkony se provádí v celkové anestezii a za krátkodobé hospitalizace. Nejprve injekčně napustíme požadované oblasti roztokem místního umrtvení s lékem omezujícím krvácení, poté provedeme drobné řezy v přirozených záhybech kůže, zavedeme dlouhé kanyly s průměrem od 2mm do 5 mm do podkoží a pomocí podtlaku odsáváme tuk. Při jednom zákroku výjimečně překračujeme objem odsávané tkáně cca 3 000 ml. Po operaci ihned navlékneme elastické prádlo.

Pooperační průběh

Po operaci je nutné nosit speciální elastické prádlo, které má zásadní vliv na celkový výsledek operace. Za 3 dny po zákroku se pacientky mohou osprchovat, ranky dezinfikovat, odsáté plochy možno potírat krémy pro rychlejší vstřebání hematomů a otoků ( napč. Heparoid, Liotom 100000). Elastické prádlo je nutné ho nosit minimálně 4-8 týdnů.

Stehy jsou odstraňovány přibližně 7.-10. pooperační den, dále je nutná péče o jizvy, promašťování, tlaková masáž, chránit před slunečním zářením minimálně 3-6 měsíců.

Průměrná doba rekonvalescence po tomto zákroku je asi 2–3 týdny. Větší fyzickou námahu je vhodné omezit na asi 1-2měsíce.

Rizika liposukce

Při liposukce se často vyskytuje přechodný mírný otok, krevní podlitiny, popř. přechodná porucha citlivosti, drobné nerovnosti kontur kůže v závislosti na průběhu hojení. A i přes maximální opatrnost mohou vznikat větší komplikace, mezi tyto je potřeba uvést:

  • Silnější krvácení, výjimečně vyžadující krevní transfúzi
  • Tvorba seromů
  • Trvalejší mírné poruchy citlivosti v operované krajině
  • Vzácně pak porucha prokrvení s následnou nekrózou kůže

Ceník výkonu

Operační výkon Cena
Podbradek a tváře 8 000 Kč
Kolena, venušin pahrbek 9 000 Kč
Paže, spodní záda, vnitřní stehna, lýtka 15 900 Kč
Břicho, boky, hýždě, stehna, steh. vnit. + kolena, prsa 19 900 Kč
Břicho s hrudníkem 25 000 Kč

Liposukce - odsávání tuku

Máte jakýkoliv dotaz? Neváhejte se zeptat.

Pro odeslání formuláře musíte mít povolený javascript.

* Položky označené jsou povinné pro odeslání formuláře
Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.