Facelift

Facelift je zákrok, při kterém jsou chirurgickou technikou odstraňovány známky stárnutí obličeje a krku.

Při procesu stárnutí obličeje dochází ke zhoršování elasticity a hydratace pokožky. Dále dochází ke zmenšování počtu tukových váčků obličeje, jejich přesun do nižších poloh na obličeji a s tím jsou spojené viditelné projevy- prohlubování nasolabiálních rýh, pokles ústních koutků, vznik váčků při úhlu dolní čelisti.

Faktory, které zhoršují a urychlují stárnutí, jsou ztenčování kůže, úbytek tukové tkáně obličeje, gravitace, poškození kůže sluncem, kouření, stres, a v neposlední řadě dědičné predispozice.

Na krku se stárnutí projeví visící kůží, může vzniknout dvojitá brada, změna úhlu mezi dolní čelistí a krkem.

Výplně se pak do pleti aplikují injekčně s využitím velmi tenké speciální jehly, zákrok je málo bolestivý, proto se může provádět bez anestezie, s použitím místně aplikovaných anestetických krémů nebo v takzvané svodné anestezii, kdy injekčně umrtvíme nerv, který nervově zásobuje ošetřovanou oblast.

Poslední dobou velmi populární miniivazivní rejuvenační zákroky- jako je aplikace botoxu, výplní, faceliftingových nití nedosahují tak velkého pozákrokového efektu jako operace, ale mohou oddálit dobu, kdy je pro nejlepší výsledek vhodné facelifting provést.

Máte jakýkoliv dotaz? Neváhejte se zeptat.

Pro odeslání formuláře musíte mít povolený javascript.

* Položky označené jsou povinné pro odeslání formuláře
Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.